Даъвогар яшайдиган кўча номи,
Суд ихтисослиги Суднинг жойлашган жойи суди томонидан Ҳал қилув қарори чиқарилган санада даъвогар “Даъвогар ташкилотнинг номиДаъвогар ташкилотнинг ташкилий ҳуқуқий шаклининг жавобгар “Жавобгар ташкилотнинг номи Жавобгар ташкилотнинг ташкилий ҳуқуқий шакли ҳисобидан Асосий қарз миқдори сўм асосий қарз, Пеня миқдори сўм пеня, Давлат божи миқдори сўм давлат божи ҳамда Почта харажатлари миқдори сўм почта харажатлари ундириш тўғрисидаги ҳал қилув қарори қабул қилинган.
Мазкур ҳал қилув қарорига асосан, Ижро варақаси берилган санада Ижро варақа рақами-сонли ижро варақаси берилган.
Ўзбекистон Республикаси “Суд ҳужжатлари ва бошқа органлар ҳужжатларини ижро этиш тўғрисида”ги Қонунининг 5-моддасига кўра, фуқаролик ишлари ва иқтисодий низолар бўйича судларнинг ҳал қилув қарорлари, ажримлари ва қарорлари ижро этилиши лозим бўлган суд ҳужжатлари ҳисобланади. Шунингдек, ушбу қонунининг 7-моддасига биноан, судлар ўзлари қабул қиладиган суд ҳужжатлари асосида берадиган ижро варақалари ижро хужжатлари ҳисобланади.
Хусусан, Қонуннинг 23-моддасига кўра, давлат ижрочиси ижро ҳужжатини ижро ҳужжатини суд ёки бошқа органдан ёхуд ундирувчидан ижро учун қабул қилиб олиши ва ижро иши юритишни қўзғатиши шарт.
Юқоридаги ижро варақасини Ижро варақаси берилган санада Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси ҳузуридаги Мажбурий ижро бюроси Мажбурий ижро бўлимига почта орқали юборилган.
Ўзбекистон Республикаси “Суд ҳужжатлари ва бошқа органлар ҳужжатларини ижро этиш тўғрисида”ги Қонунининг 23-моддасига асосан, Давлат ижрочиси ижро ҳужжатини олган пайтдан эътиборан бир иш куни ичида ижро иши юритишни қўзғатиш тўғрисида қарор чиқаради. Шунингдек, Ушбу Қонуннинг 30-моддасига кўра, ижро ҳаракатлари ва ижро ҳужжатининг талаблари ижро ҳужжатининг ихтиёрий ижро этилиши учун белгиланган муддат тугаган кундан эътиборан кўпи билан икки ой муддат ичида суд ижрочиси томонидан амалга оширилиши ва ижро этилиши керак.
Аммо, Ижро варақа рақами-сонли ижро варақаси бугунги кунга қадар ижро этилмасдан келмоқда.
Юқоридагиларга ҳамда Ўзбекистон Республикаси “Суд ҳужжатлари ва бошқа органлар ҳужжатларини ижро этиш тўғрисида”ги Қонунининг тегишли моддаларига асосан,
СЎ Р А Й М А Н:
1. Ижро варақаси берилган санада Ижро варақа рақами-сонли ижро варақасини ижро этишда амалий ёрдам беришни;
2. Ушбу ижро иши юзасидан қабул қилинадиган барча хужжатларни қуйидаги манзилга, яъни, Даъвогар яшайдиган вилоят номи,Даъвогар яшайдиган туман (шаҳар) номи,Даъвогар яшайдиган кўча номи,Даъвогар яшайдиган уй рақами-уйга юборишни.
Ижро варақаси мажбурий ижро бўлимига юборилган санада Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси ҳузуридаги Мажбурий ижро бюроси “Мажбурий ижро бўлимибўлимига юборилган хат нусхаси.

Название улицы, на которой живет истец,
Судом Специализация суда Место расположения суда от Дата принятия решения года принято решение о взыскании с ответчика Организационно-правовая форма организации–ответчикаНазвание организации-ответчикав пользу истца Организационно-правовая форма организации–истцаНазвание организации–истцаСумма основного долга сумов основного долга, Сумма пени пени,Сумма государственной пошлины сумов государственной пошлины и Сумма почтовых расходов сумов почтовых расходов.
Согласно данному решению Дата выдачи исполнительного листа выдан исполнительный лист № Номер исполнительного листа.
Всоответствии со статьей 5 Закона Республики Узбекистан «Об исполнении судебных актов и актов иных органов» решения, определения и постановления судов по гражданским и экономическим делам подлежат исполнению. Также, согласно статье 7 данного Закона исполнительные листы, выдаваемые судами на основании принимаемых ими судебных актов, являются исполнительными документами.
Вчастности, согласно статье 23 Закона, государственный исполнитель обязан принять к исполнению исполнительный документ от суда или иного органа, либо взыскателя и возбудить исполнительное производство.
Вышеуказанный исполнительный лист был направлен в Бюро принудительного исполнения Бюропринудительного исполнения Генеральной прокуратура Республики Узбекистан в Дата направления исполнительного листа в бюро принудительного исполнения году.
Всоответствии со статьей 23 Закона Республики Узбекистан «Об исполнении судебных актов и актов иных органов» государственный исполнитель выносит постановление о возбуждении исполнительного производства в течение одного рабочего дня с момента поступления к нему исполнительного документа. Также, согласно статье 30 данного Закона исполнительные действия и требования исполнительного документа должны быть совершены и исполнены государственным исполнителем в срок, не превышающий двух месяцев со дня истечения срока, установленного для добровольного исполнения исполнительного документа.
Однако, исполнительный лист № Номер исполнительного листа до сегодняшнего дня не исполнен.
Исходя из вышесказанного и согласно соответствующим статьям Закона Республики Узбекистан «Об исполнении судебных актов и актов иных органов»,
ПР О Ш У:
1. Оказать практическое содействие в исполнении исполнительного листа № Номер исполнительного листа от Дата выдачи исполнительного листа;
2. Направить все документы, принятые по данному исполнительному делу по следующему адресу, то есть Название области, где живет истец,Название района (города), где живет истец,Название улицы, на которой живет истец,дом № Номер дома, в котором живет истец.
Копия письма, направленного в Бюро принудительного исполнения Бюро принудительного исполнения Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан в Дата направления исполнительного листа в бюро принудительного исполнениягоду.