Nafaqa pulini olishga ishonchnoma
• (Xususiy amaliyot bilan shug‘ullanuvchi notarius yoki Davlat notarial idorasi notariusi ko‘rsatiladi)
Ishonchnoma beruvchi
• (tuman (shahar) IIB ko‘rsatiladi)
Ишончнома олувчи
Ishonchnoma mazmuni
• (туман (шаҳар) номи кўрсатилади
Ishonchnoma tuzilgan notarial okrug nomi
Ishonchnoma tuzilgan sana
Ishonchnomani tasdiqlagan notarial idora joylashgan manzil Ishonchnomani tasdiqlagan notarial idora Ishonchnomani tasdiqlagan notariusning F.I.O.
Men – Ishonchnoma beruvchining manzilida yashovchi Ishonchnoma beruvchining F.I.O. (pasport Ishonchnoma beruvchining pasport seriyasi va raqami,Ishonchnoma beruvchiga pasport bergan IIB (hudud) tomonidan Ishonchnoma beruvchiga pasport berilgan sana da berilgan) ushbu ishonchnoma bilan Ishonchnoma oluvchining manzilida yashovchi Ishonchnoma oluvchining F.I.O.ga (pasport Ishonchnoma oluvchining pasport seriyasi va raqami,Ishonchnoma oluvchiga pasport bergan IIB (hudud) tomonidan Ishonchnoma oluvchiga pasport berilgan sana yilda berilgan) Ishonchnoma beruvchining nafaqa oluvchi farzandi tug‘ilgan sanada tugʻilgan farzandim Ishonchnoma beruvchining nafaqa oluvchi farzandining F.I.O.ga tegishli boʻlgan nogiron bolalarga beriladigan nafaqa pulini Nafaqa pullari olinishi lozim bo‘lgan aloq bo‘limi joylashgan hudud tumanidagi Nafaqa pullari olinishi lozim bo‘lgan aloqa bo‘limi raqami-sonli aloqa boʻlimidan olishga vakolat beraman.
Ushbu vakolatni bajarish uchun mening nomimdan korxonalarda, bankda vakil boʻlishga, ariza yozishga, imzo qoʻyishga va ushbu ishonchnoma bilan bogʻliq boʻlgan barcha harakatlarni bajarishga huquq beraman.
Ishonchnoma Ishonchnoma necha yil muddatga berilgan yil muddatga yaʼni Ishonchnomaning amal qilish muddatigacha berildi.
Ishonchnomaning matnini toʻliq oʻqib chiqdim, uning mazmuni va mohiyati, huquqiy oqibatlari, Oʻzbekiston Respublikasi Fuqarolik kodeksining 141-142-moddalari mazmuni menga notarius tomonidan tushuntirildi va tushunarli, ishonchnomaning mazmuni mening asl xohish-istaklarimga mos keladi.

Доверенность на получение пособия
• (указывается нотариус, занимающийся частной практикой или нотариус Государственной нотариальной конторы)
Доверитель
• (указывается ОВД района (города))
Доверенный
Содержание доверенности
• Название района (города), где находится отдел связи, из которого должно быть получено пособие
Доверенность на получение пенсионных денег
Название нотариального округа, где оформлена доверенность
Дата оформления доверенности
Ф.И.О. нотариуса, удостоверившего доверенность Нотариальная контора, удостоверившая доверенность Адрес нотариальной конторы, удостоверившей доверенность
ЯФ.И.О. доверителя (паспорт Серия и номер паспорта доверителя,выдан Наименование ОВД, выдавшего паспорт доверителя в Дата выдачи паспорта доверителя году), проживающий в Адрес доверителя,настоящей доверенностью наделяю полномочиями Ф.И.О. доверенного (паспорт Серия и номер паспорта доверенного ,выдан Наименование ОВД, выдавшего паспорт доверенного в Дата выдачи паспорта доверенного году), проживающего в Адрес доверенного,получить из находящегося в отделе связи № Номер отдела связи, из которого должно быть получено пособие Срок выдачи доверенности,денежные пособия, выплачиваемые детям-инвалидам, принадлежащие моему ребенку, рожденному в Дата рождения получающего пособие ребенка доверителя.
Для выполнения им этих полномочий я даю право от моего имени быть моим представителем на предприятиях, в банках, писать заявление, подписывать и выполнять все действия, связанные с этой доверенностью.
Доверенность выдана сроком на Срок действия доверенности года, то есть до Срок окончания действия доверенности.
Яознакомился с текстом доверенности полностью, его содержание и суть, юридические последствия, содержание ст.ст. 141–142 Гражданского кодекса Республики Узбекистан, были разъяснены мне нотариусом, и понятно, содержание доверенности соответствует моему действительному волеизъявлению.