Davlat buyurmachisi toʻgʻrisida maʼlumotlar
Keyingi oʻrinlarda “Ijrochi” deb Ijrochi korxona nomi Faoliyatni tartibga soluvchi hujjat turi (nomi),Ustav asosida harakat qiluvchi Ijrochi tashkiloti nomidan harakat qiluvchi shaxsning F.I.O. orqali bir tomondan, keyingi oʻrinlarda “Davlat buyurtmachisi” deb ataladigan Davlat buyurtmachisi tashkilotning nomi Davlat buyurtmachisi tashkiloti nomidan harakat qiluvchi shaxsning F.I.O. ikkinchi tomondan quyidagilar toʻgʻrisida ushbu shartnomani tuzdilar
1.1. Ijrochi mazkur shartnomaga ilova qilinayotgan va uning ajralmas qismi boʻlib hisoblanadigan tafsilotli roʻyxatda belgilangan miqdorda va muddatda Tovarni (mahsulotni) nomini (keyingi oʻrinlarda “tovar” deb yuritiladi) tayyorlab, yetkazib berish majburiyatini oladi, Davlat buyurtmachisi esa yetkazib berilgan tovarlar haqini belgilangan muddatda toʻlanishini taʼminlash majburiyatini oladi.
1.2. Ijrochi Davlat buyurtmachisi bilan kelishgan holda tovarni muddatidan oldin joʻnatishga haqli. Muddatidan oldin yetkazib berilgan tovar keyingi davrlarda yetkazib berilishi lozim boʻlgan tovarlar miqdoriga kiritiladi.
2. Tovarning butlanishi va sifati
2.1. Yetkazib berilayotgan tovarlar oʻz sifati va butlanishi jihatidan Standart, texnik shartni tasdiqlagan organ nomi, hujjat raqami va sanasi tomonidan tasdiqlangan Standart, texnik shartlar, boshqa hujjat nomi talablariga javob berishi shart.
3. Shartnoma bahosi va summasi
3.1. Mazkur shartnoma boʻyicha yetkazib berilayotgan tovarlarga Narxnomani tasdiqlagan organ nomi va tasdiqlagan sanasi tomonidan tasdiqlangan Narxnoma raqami - sonli narxnoma bahosi boʻyicha yoki taraflarning kelishuviga muvofiq shartnomaning ajralmas qismi boʻlib hisoblanadigan bahoni kelishuv bayonnomasida belgilangan narxlarga muvofiq haq toʻlanadi.
3.2. Idishlar va oʻrash vositalari yetkazib beriladigan tovarlar bahosiga Qoʻshimcha haq miqdori va Davlat buyurtmachisi tomonidan narxnomaga yoki oʻzaro kelishuvga muvofiq toʻlanadi.
3.3. Mazkur shartnoma boʻyicha yetkazib berilishi lozim boʻlgan tovarlar summasi Shartnomaning umumiy qiymati soʻmni tashkil etadi.
4. Tovarlarni joʻnatish tartibi
4.1. Tovarlar Transport turi transporti bilan joʻnatiladi.
4.2. Joʻnatishning eng kam miqdori Joʻnatishning eng kam miqdori hisoblanadi.
5. Markirovka, idishlar va oʻrash tartibi
5.1. Tovarlar tegishli davlat standartlari va texnik shartlar talablariga javob beradigan va tashish hamda saqlash jarayonida ularning saqlanishini taʼminlaydigan Idish turi idishlarga joylashtirilishi lozim.
6. Hisob-kitob qilish tartibi
6.1. Yetkazib berilayotgan tovarlar uchun hisob-kitoblar quyidagi tartibda amalga oshiriladi: Hisob-kitob tartibi.
7. Tovarni miqdori va sifati boʻyicha qabul qilish tartibi
7.1. Yetkazib berilayotgan tovarlarni miqdori va sifati boʻyicha qabul qilish mahsulotlar (tovarlar)ni miqdori va sifati boʻyicha qabul qilish tartibi toʻgʻrisidagi qonun hujjatlariga muvofiq amalga oshiriladi.
7.2. Tovarning miqdori va sifati boʻyicha kamchiliklari aniqlangan holda, qabul qilish natijalari dalolatnomalar bilan rasmiylashtiriladi.
8. Shartnomaning amal qilish muddati
8.1. Shartnoma Shartnomani boshlanish sanasidan boshlab kuchga kiradi va Shartnomani yakuniy sanasigacha amal qiladi.
9. Taraflarning mulkiy javobgarligi
9.1. Yetkazib berishning tegishli davrida tovarlarni yetkazib berishni kechiktirganlik yoki toʻliq yetkazib bermaganlik uchun Ijrochi Davlat buyurtmachisiga yetkazib berilishi kechiktirilgan yoki toʻliq yetkazib berilmagan tovar summasining Kechiktirilgan yoki toʻliq yetkazib berilmagan tovar uchun jarima miqdori foizi miqdorida jarima toʻlaydi.
9.2. Sifati lozim darajada boʻlmagan mahsulotni yetkazib berganlik uchun Ijrochi Davlat buyurtmachisiga sifati lozim darajada boʻlmagan tovar qiymatining Sifati lozim darajada boʻlmagan mahsulotni uchun jarima miqdori foizi miqdorida jarima toʻlaydi.
9.3. Davlat buyurtmachisi yetkazib berilgan tovarlar uchun toʻlovni kechiktirganlik uchun toʻlovi kechiktirilgan har bir kun uchun qarz summasining 0,4 foizi miqdorida, lekin toʻlovi kechiktirilgan summaning 50 foizidan oshmaydigan miqdorda penya toʻlaydi.
9.4. Shartnomada belgilangan muddatda tovarlarni tanlab olmaganlik yoki shartnomada belgilangan muddatda yetkazib berilgan tovarlarni qabul qilishni asossiz rad etganlik uchun Davlat buyurtmachisi Ijrochiga tanlab olinmagan tovarlar qiymatining 5% miqdorida jarima toʻlaydi.
9.5. Mazkur shartnomada nazarda tutilmagan taraflarning javobgarlik choralari amaldagi qonun hujjatlariga muvofiq belgilanadi.
10. Shartnomani oʻzgartirish va bekor qilish tartibi
10.1. Ushbu shartnomaga kiritiladigan har qanday oʻzgartirish va qoʻshimchalar ular yozma ravishda rasmiylashtirilgan va taraflarning vakolatli shaxslari tomonidan imzolangan taqdirdagina haqiqiy hisoblanadi.
10.2. Shartnoma faqat taraflarning kelishuviga muvofiq bekor qilinishi mumkin.
11. Qoʻshimcha shartlar
11.1. Shartnoma ikki nusxada tuzilgan boʻlib, ikkalasi ham bir xil yuridik kuchga ega deb hisoblanadi va taraflarga bir nusxadan beriladi.
11.2. Ushbu shartnomani bajarish jarayonida kelib chiqishi mumkin boʻlgan nizolar va ziddiyatlar taraflar oʻrtasida muzokaralar olib borish yoʻli bilan hal etiladi.
11.3. Nizolarni muzokaralar olib borish yoʻli bilan hal etishning imkoni boʻlmagan taqdirda, taraflar nizolarni sudgacha hal qilishning qonunda belgilangan tartibiga rioya qilgan holda, talabnoma bildirgandan soʻng bir oy oʻtgach, nizoni hal qilish uchun xoʻjalik sudiga topshiradilar.
11.4. Shartnomaning ajralmas qismi boʻlgan ilovaga muvofiq yetkazib berilayotgan tovarlarning tafsilotli roʻyxati.

Сведения об Исполнителе
Наименование и форма организации - Исполнителя,именуемый в дальнейшем «Исполнитель», в лице Ф.И.О. руководителя организации- Исполнителя,действующий на основании Документ, определяющий деятельность организации – Исполнителя,с одной стороны, и Наименование и форма организации – Государственного заказчика,в лице Ф.И.О. руководителя организации- - Государственного заказчика,именуемый в дальнейшем «Государственный заказчик» с другой стороны, заключили настоящий договор о нижеследующем:
1.1. Исполнитель обязуется подготовить и поставить в установленном объеме и в сроки, указанные в подробном перечне, прилагаемом к настоящему контракту и являющемся его неотъемлемой частью, Наименование товара (далее - «Товар»), а Государственный заказчик обязуется обеспечить оплату доставки товар в установленный срок.
1.2. Исполнитель имеет право отправить товар досрочно по согласованию с государственным заказчиком. Товары, поставленные досрочно, включаются в объемы товаров, подлежащих поставке в последующих периодах.
2. Комплектность и качество продукции
2.1. Поставляемый товар по его качеству и комплектности должен соответствовать требованиям Стандарт, технические условия, наименование других документов,утвержденным Наименование органа, подтвердившего стандарт, технические условия,номер и дата документа.
3. Цена и сумма договора
3.1. Оплата товара, поставляемого по настоящему договору, производится по ценам прейскуранта № Номер прейскуранта,утвержденного Наименование органа, утвердившего прейскурант и дата подтверждения,либо по ценам, указанным в ценовом соглашении, которое является неотъемлемой частью договора в соответствии с соглашением сторон.
3.2. Тара и упаковочные материалы оплачиваются в соответствии с ценой поставленного товара Объем дополнительных выплат,с прейскурантом Государственного заказчика или по взаимной договоренности.
3.3. Сумма товара, подлежащего поставке по настоящему договору, составляет Общая стоимость договора сумов.
4. Порядок отгрузки товара
4.1. Товар отправляется Вид транспорта (автотранспорт железная дорога и пр.) транспортом.
4.2. Минимальная сумма отгрузки составляет Минимальная партия отгрузки.
5. Порядок маркировки, тары и упаковки.
5.1. Товары должны быть помещены в контейнеры Вид тары (указывается контейнер, ящик, вид картона и пр.),отвечающие требованиям соответствующих государственных стандартов и технических условий и обеспечивающие их сохранность при транспортировке и хранении.
6. Порядок расчетов
6.1. Расчеты за доставленный товар производятся в следующем порядке: Порядок расчета.
7. Порядок приема товара по количеству и качеству
7.1. Приемка поставленных товаров по количеству и качеству осуществляется в соответствии с законодательством о порядке приемки продукции (товаров) по количеству и качеству.
7.2. При выявлении недостатков по количеству и качеству товара результаты приемки оформляются документально.
8. Срок действия договора
8.1. Контракт вступает в силу с Начало действия договора и будет действовать до Дата завершения договора.
9. Имущественная ответственность сторон
9.1. За несвоевременную доставку или неполную доставку товара в соответствующий срок поставки Исполнитель уплачивает государственному заказчику штраф в размере Размер штрафа за просрочку или непоставку товара%от суммы просроченного или неполностью поставленного товара.
9.2. За поставку некачественного товара Исполнитель уплачивает Государственному заказчику штраф в размере Размер штрафа за поставку некачественного товара%от стоимости некачественного товара.
9.3. Государственный заказчик уплачивает пеню за просрочку оплаты поставленного товара в размере 0,4% суммы задолженности за каждый день просрочки, но не более 50% суммы просрочки.
9.4. За невыбор товара в установленный срок, указанный в договоре, либо за необоснованный отказ принять товар, поставленный в срок, указанный в договоре, Государственный заказчик уплачивает Исполнителю штраф в размере 5% от стоимости невыбранного товара.
9.5. Ответственность сторон, не предусмотренная настоящим договором, определяется в соответствии с действующим законодательством.
10. Порядок изменения и расторжения договора
10.1. Любые изменения и дополнения к настоящему договору действительны только в том случае, если они совершены в письменной форме и подписаны уполномоченными лицами сторон.
10.2. Расторжение договора возможно только по соглашению сторон.
11. Дополнительные условия
1.1. Договор составлен в двух экземплярах, каждый из которых имеет одинаковую юридическую силу, по одному экземпляру вручается каждой из сторон.
11.2. Споры и конфликты, которые могут возникнуть в ходе исполнения настоящего договора, будут разрешаться путем переговоров между сторонами.
11.3. В случае невозможности разрешения разногласий путем переговоров, стороны соблюдая установленный законом порядок досудебного разбирательства, через месяц после выдвижения требований и претензий, передают спор на рассмотрение хозяйственного суда.
11.4. Подробный перечень поставляемого товара согласно приложению, которое является неотъемлемой частью договора.