Ariza berilgan sud nomi sudiga |
Sudning ish yurituvida Sudning ish yurituvida boʻlgan ish raqami-sonli Sudda koʻrilayotgan ish turi (fuqarolik, jinoyat)ishi mavjud boʻlib, mazkur fuqarolik ishini koʻrib chiqish Ishning koʻrilish sanasi yil soat Ishning koʻrilish vaqtiga tayinlangan.
Sud majlisiga videokonferensaloqa rejimida oʻz ish joyimdan ishtirok etishimni maʼlum qilaman va sud majlislarini videokonferensaloqa rejimida oʻtkazish bilan bogʻliq xarajatni Oʻzbekiston Respublikasi FPKning 132, 208 va 209-moddalari doirasida hal qilishni soʻrayman.

Всуд Наименование суда, принявшего заявление
Всудебном делопроизводстве находится Вид рассматриваемого в суде дела (гражданское, уголовное) дело № Номер дела, принятого к делопроизводству в суде,его рассмотрение назначено на Время рассмотрения дела часов Дата рассмотрения дела года.
Настоящим извещаю о том, что в судебном заседании, проводимом в формате видеоконференцсвязи, я приму участие со своего рабочего места в режиме видеоконференции, в связи с чем прошу произвести расчет связанных с этим расходов на основании статей 132, 208 и 209 Гражданско-процессуального кодекса Республики Узбекистан.