Telefon: Daʼvogarning telefon raqami,
Men yuqorida kщrsatilgan manzilda yashayman. Shartnoma imzolangan sana sanasida fuqaro Javobgarning F.I.O. bilan Shartnomaning nomi toʻgʻrisidagi shartnomani tuzdik. Oʻrtamizda tuzilgan shartnomada Shartnoma predmeti amalga oshirishni shartnoma predmeti sifatida belgiladik. Shartnomaning barcha rekvizitlari va mazmunini toʻliq belgiladik. Bundan tashqari shartnomani bajarish muddatlarini ham aniq kelishdik. Ammo javobgar Javobgarning F.I.O. shartnomaning Shartnomaning bajarilmagan bandlari raqami-bandlarini bajarmadi va natijada Vujudga kelgan qarzdorlik miqdori soʻm qarzdorligi vujudga keldi
Javobgarga bu haqda bir necha marta xabardor qilganim bilan hozirgacha shartnoma shartlarini bajarmasdan kelmoqda va qarzdorligini ham qoplamagan.
Oʻzbekiston Respublikasi Fuqarolik kodeksining 324-moddasiga koʻra, Qarzdor majburiyatni bajarmaganligi yoki lozim darajada bajarmaganligi tufayli kreditorga yetkazilgan zararni toʻlashi shart. Agar qonunchilikda yoki shartnomada oʻzgacha tartib nazarda tutilgan boʻlmasa, zararni aniqlashda majburiyat bajarilishi kerak boʻlgan joyda, qarzdor kreditorning talablarini ixtiyoriy qanoatlantirgan kunda, bordi-yu, talab ixtiyoriy qanoatlantirilgan boʻlmasa, — daʼvo qoʻzgʻatilgan kunda mavjud boʻlgan narxlar eʼtiborga olinadi. Sud vaziyatga qarab, zararni toʻlash haqidagi talabni qaror chiqarilgan kunda mavjud boʻlgan narxlarni eʼtiborga olgan holda qanoatlantirishi mumkin.
Yuqoridagilardan kelib chiqib, Oʻzbekiston Respublikasi Fuqarolik kodeksining 259-312 moddalariga asosan suddan,
Javobgarning F.I.O.dan meni foydamga Vujudga kelgan qarzdorlik miqdori soʻm asosiy qarz hamda qarzni oʻz vaqtida qaytarmaganligi sababli bank foizi bilan hisoblab undirib berishingizni.

Адрес Адрес проживания Истца
Япроживаю по указанному адресу Дата подписания договора с гражданином Ф.И.О. Ответчика мы составили договор о Наименование договора.В составленном между нами договоре в качестве предмета договора было определено осуществление Предмет договора.Мы полностью определили все реквизиты и содержание договора. Кроме того, установили точные сроки исполнения договора. Однако Ф.И.О. Ответчика не выполнил условия пункта Номера не исполненных пунктов договора договора, в результате чего образовалась задолженность в сумме Размер образовавшейся задолженности.
Несмотря на то, что я неоднократно указывал на это Ответчику, он до сих пор не выполняет условия договора и не покрывает задолженность.
Согласно Статье 324 Гражданского кодекса Республики Узбекистан «Должник обязан возместить кредитору убытки, причиненные неисполнением или ненадлежащим исполнением обязательства. Если иное не предусмотрено законодательством или договором, при определении убытков принимаются во внимание цены, существовавшие в том месте, где обязательство должно было быть исполнено, в день добровольного удовлетворения должником требования кредитора, а если требование добровольно удовлетворено не было, — в день предъявления иска. Исходя из обстоятельств, суд может удовлетворить требование о возмещении убытков, принимая во внимание цены, существующие в день вынесения решения
Исходя из вышеизложенного, на основании статей 259-312 Гражданского кодекса Республики Узбекистан
Взыскать в мою пользу с Ф.И.О. Ответчика сумму основной задолженности в размере Размер образовавшейся задолженности с учетом банковских процентов, образовавшихся в результате невыплаты им задолженности своевременно.